רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

דיווח על תאונות דרכים- כמה דברים שכדאי לדעת

למרבה הצער, הפכו תאונות הדרכים לחלק בלתי נפרד משגרת יומינו. מספר תאונות הדרכים המתרחשות ביום, בשבוע, בחודש ובשנה רק הולך וגדל, ועימו גדלים הסיכויים שגם אנחנו נמצא את עצמינו בשלב כזה או אחר בחיינו מעורבים בתאונת דרכים. מאחר שדיווח לחברת הביטוח על תאונת דרכים הוא בדרך כלל חלק בלתי נפרד מהפעולות שיש לבצע לאחר התאונה, מן הראוי שכל נהג יידע במה מדובר וכיצד לעשות זאת.

 

דיווח לחברה המבטחת על תאונת דרכים- כיצד לעשות את זה?

ראשית, יש לבקש להחליף פרטים עם הנהג הנוסף המעורב בתאונה ולבקש ממנו שימסור לכם את שמו, את מספר תעודת הזהות שלו, את פרטי ההתקשרות הטלפונית עימו ואת כתובתו. פרטי הרכב (סוגו ומספר הרישוי שלו) ופרטי הביטוח (שם החברה המבטחת וסוג הביטוח הקיים לרכב) של הצד השני גם הם פרטי מידע שכל חברה מבטחת תדרוש במטרה לפצות את הנהג הנפגע. נהג שבידו מצלמה, מומלץ כי יצלם את רכבו שנפגע ואת האזור שבו התרחשה התאונה. צילום הנזקים שנגרמו לרכב כמוהו כעדות להתרחשותה של התאונה ויש בכך כדי לסייע לנהג לקבל את הפיצויים שמגיעים לו. חברות הביטוח פעמים רבות מנסות להתנער מאחריות או להוכיח כי התאונה המדוברת לא נופלת לקטגוריה של תאונת דרכים, ולכן צילום של הרכב ושל סביבת התאונה יסייע להוכיח כי מתן פיצוי הוא מוצדק ומתבקש. 
בהקשר זה יש לציין, כי ישנם מקרים בהם הרכב הפוגע אינו מבוטח או סיטואציות שבהן הרכב הפוגע ברח מזירת האירוע ואז קשה לאתר את אחד מהצדדים המעורבים בתאונה. אל הקונטקסט הזה נכנסת "קרנית", תאגיד ציבורי שתקפידו לפצות את כל אלו שנפגעו בתאונות דרכים, אך שהם אינם יכולים לתבוע חברת ביטוח שיכולה לפצותם על הנזק שנגרם להם (הכוונה לנפגעי תאונות פגע וברח, נפגעים בתאונות בהם הצד השני החזיק בביטוח רכב של חברה שנמצאת בתהליכי פשיטת רגל וכו').

 

דיווח על תאונת דרכים באמצעות עורך דין לענייני תעבורה

אלו שנרתעים מלהתמודד עם כל הנושא הבירוקרטיה מול חברות הביטוח יוכלו לפנות לעורך דין לענייני תעבורה שינהל עבורם את כל נושא התביעה ובין היתר גם יגיש בשמם דיווח על תאונת דרכים לחברה המבטחת. פנייה לעורך דין אומנם כרוכה בתשלום, אך אלו שעניינים פקידותיים הם לא הצד החזק שלהם והם הופכים עבורם לסרבול יעדיפו לשלם את סכום הכסף הנדרש, ובלבד שהעניין יירד מעל כתפיהם.

 

למידע נוסף, פנה לעורך דין תאונות דרכים - אלעד שור