רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

המלצות לנהג המעורב בתאונת דרכים

להלן המלצות לנהג המעורב בתאונת דרכים:

 

הוראות לנהג רכב המעורב בתאונת דרכים:

 

 

במקרה של תאונת דרכים על הנהג המעורב לנהוג לפי הנחיות לנהג המעורב בתאונת דרכים כפי שמצויין בתקנות התעבורה.

 

נהג המעורב בתאונת דרכים שתוצאותיה הם פציעה או הריגה יעצור את הרכב במקום התאונה או במקום קרוב לתאונה ולא יזיז את הרכב אלה בהוראה של שוטר.

על הנהג המעורב בתאונה לדאוג למנוע כל נזק נוסף לנפגע. במקרה שיש נפגעים יגיש הנהג עזרה כפי שביכולתו . על הנהג להזעיק למקום התאונה את שירותי ההצלה הנחוצים ע"פ נסיבות המקרה אמבולנס מכבי אש ומשטרה .

על הנהג להמתין ליד הנפגע עד להגעת שירותי הצלה שהוזמנו . במידה והנהג רואה שאין באפשרות האמבולנס לפנות את הנפגע ידאג הוא לעברתו ברכב המתאים לתחנת עזרה ראשונה או בית החולים .

על הנהג למסור פרטים מזהים כמו שמו ומקום מגוריו, מספר רישיון נהיגה ורישיון רכב ,תעודות ביטוח ותעודות זהות,  לשוטר או לאדם שנפגע . על הנהג להודיע מיד ככל האפשר ובאמצעי הקשר המהירים ביותר, לתחנת המשטרה הקרובה למקום האירוע ויפרט בהודעה את שמו ומעונו מקום האירוע ומקום הימצאו, ואם ידוע לו שם הנפגע יציין גם זאת .

לאחר מכן על הנהג להנציח את זירת האירוע וכלי הרכב ע"י מצלמה או רישום של כל פרטי האירוע, מיד אחרי התאונה.

 

חיפשת עורך דין העוסק בדיני תעבורה? לחץ/י יעוץ משפטי

וכן בהודעה הנמסרת למשטרה אחרי התאונה על הנהג להקפיד לקרוא את ההודעה לפני החתימה במידה והדברים נכתבו אחרת ממה שהציג הנהג זכותו המלאה לדרוש  את תיקון הדברים ורק לאחר מכן יחתום .במידה והדברים לא לרוח הנהג אל תחתום.

 

אם אין ביכולת הנהג להצביע על המקום בוא קרתה התאונה מומלץ לא לבצע הצבעה או לחילופין לציין שהדבר אינו מדויק .והוא הדין אם אין ביכולת הנהג להעריך את מהירות נסיעה  בצורה הקרובה למציאות.

 

במידה והנהג אינו שולט בשפה העברית זכותו למסור את ההודעה בשפתו, ורק לאחר מכן תתורגם לשפה העברית .

 

במידה והנהג אינו חש בטוב הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, זכותו  לדרוש עזרה רפואית או מנוחה, בטרם ימסור את הודעתו, וכמו כן זכותו לשמור על זכות השתיקה אך זו עלולה לשמש כראיה לחובתו .

 

למידע נוסף, ניתן לפנות לעורך דין תאונות דרכים כאן - יעוץ משפטי