רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

אלעד שור - זיכוי נוסף בעבירת נהיגה בשכרות

 

בעניין: שלוחת תביעות תחנת פ"ת תעבורה התובעת
 
- נ ג ד -
 
לוי רונן הנאשם
 
נוכחים:            ב"כ המאשימה- עו"ד כוזרי, הנאשם ובא כוחו- עו"ד אלעד שור
 
 
הכרעת דין
 
 
1. הנאשם מואשם בעבירה של נהיגה בשכרות בניגוד לסעיף 62(3) לפקודה, לגבי אירוע מיום 22/1/2010 שעה 03:30, צומת הרחובות ברגמן- גליס פתח-תקווה.
2. לאחר שבית המשפט שמע עדות עדי התביעה, תשובותיהם בחקירה נגדית, עדות הנאשם ותשובותיו בחקירה נגדית ובחן הדו"ח, נותר בלב בית המשפט ספק סביר לגבי השאלה העיקרית בתיק זה- האם הנאשם נהג ברכב בזמן האירוע, אשר על כן, הנאשם זכאי.
 
 
3.עד תביעה 2 על-פי ת/2 ראה את הנאשם לא בנהיגה אלא כשרכבו עומד מדומם בשלב השני של האירוע.
4.התביעה הסתמכה על עדות עד תביעה 1 שלטענתו ראה רכב ג'יפ אדום יוצא מרח' צבי ברגמן, עוצר בעצור ופונה ימינה לעבר רחוב גליס ולאחר שנסע יחד עם עד תביעה 2 לרח' הרכבת, הגיע מהצד השני וראה את הנאשם יחד עם נוסע נוסף יושבים בתוך הרכב כשהרכב בעמידה לא מונע.
 
5. עד תביעה 1 בחקירתו הנגדית טען שלא זיהה את מספר הג'יפ, רשם רק צבע אדום, לעומת גרסת הנאשם- שהג'יפ בצבע אדום-שחור וכן טען שלא רשם היכן היו המפתחות וכן כי לא ראה את הרכב כ- 3-2 שניות למרות שבזמן זה טען שנכנס לרכב עם עד תביעה 2 ונסע בעיקוף תוך ניתוק קשר-עין ומכאן ברור שלא ראה את הרכב בנסיעה זמן ארוך יותר.
 
6. הנאשם הן בעדותו והן במזכרים שהוגשו ע"י עד תביעה 2 טען שכלל לא היה בנסיעה וחיכה ברכב למונית (ת/2, ת/4, ת/5).
 
7. בהסכמה הוגשו בתיק זה דו"ח בנושא שחרור רכב, בהעדר- ת/7 ודו"ח שימוע לגבי רשיון נהיגה של הנאשם- ת/6 כשבשניהם החליט הקצין שלא לפסול את רשיון הנהיגה של הנאשם ולא להשבית את הרכב כשב-ת/6 הסביר הנאשם לקצין כי כלל לא נהג ברכב בזמן האירוע אלא ישב בו כשהוא דומם.
 
8. הואיל ובמשפט פלילי עסקינן משנותר בלב בית המשפט ספק סביר לגבי עצם הנהיגה של הנאשם כאמור לעיל, מן הדין לזכות את הנאשם כאמור ברישא.
 
ניתן היום, יום חמישי כ"ד ניסן תשע"א (28 אפריל 2011), במעמד הצדדים.
 
ש. נחשון(אטינגר)
 
זכות ערעור כחוק.
 
ש. נחשון (אטינגר) שופט