רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

מעבר חצייה- אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה- מתי נהג יקבל קנס ומתי יוזמן למשפט

קיבלת קנס וזימון לבית משפט על אי מתן זכות קדימה להולך רגל? התקשר עוד היום לקבלת ייעוץ בנושא.

טלפון נייד: 052-5551995  טל': 03-6246248     אימייל lawelad@gmail.com 

על נהג הבא בפני מפגש עם הולך הרגל נתונה רק ברירה אחת- לעצור או להמשיך. עצירה משמעה נתינת האפשרות להולך הרגל להמשיך חציית הכביש בבטחה, המשך הנסיעה משמעו- אפשרות לעבירת תנועה ולעיתים אף תאונה.

בעיה רצינית מתגלה לפני הנהג משום שלא תמיד ניתן לדעת האם הולך הרגל ניצב בפני מעבר הכביש או שמא מחכה למישהו או ממשיך בהליכה לכוון אחר- חוסר הידיעה מביאה הרבה פעמים לבלימות פתע מסוכנות ולעיתים אף לתאונות.

על הנהג ישנה אחריות מוגברת להיזהר ולשים ליבו אל מעבר החציה שמא יתפרץ אדם למעבר החציה ולשים היטב לב משום שרשלנות של חוצה במעבר חציה היא אמנם קריטית אך חוסר זהירות של נהג עלולה לסכן חיים!

בתקנה 67 לתקנות התעבורה (נוסח חדש), תשכ"א 1961, נקבע כי נהג המתקרב למעבר חציה חייב לאפשר לחוצים במעבר לחצות את המעבר חצייה בבטחה.

זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה הינה הוראה חשובה מעין כמותה הנמצאת 52(6) ו-67(א) לתקנות התעבורה. אבל, מנגד, ישנן גם תקנות הקובעות את חובתו של הולך הרגל שכן הוא מחויב לחצות את הכביש במהירות האפשרית ולא לרדת ירידות פתאומיות לכביש.ועל כן, ניתן ללמוד, כי לא תמיד נהג שפגע בהולך רגל תמיד יימצא האשם- שכן אם אדם התפרץ במהירות למעבר החציה- לא בטוח שהוא אשם.

עורכי דין רבים מתעסקים במגוון תחומים שונים- ודווקא בענייני תעבורה חשוב לפנות לעורך דין המומחה דווקא בתחום זה משום שבקיאות וידע בתחום הזה במיוחד יכולה להציל את הנהג הנאשם ועורך דין שבקיא בתחום ובהתנהלות בבתי דין לתעבורה יוכל לשרת את הלקוח ולהביא אותו לצמצום הנזקים.

עורך הדין במשרדנו מתעסק כבר שנים בדיני תעבורה ונותן ייצוג משפטי בנושא דרכים ותעבורה במשך שנים רבות- ישמח לתת לכם ייעוץ.