רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

איך המשטרה נלחמת בתאונות דרכים?

 אם יש משהו שבהחלט אפשר להגדיר אותו כמכת מדינה אילו הן תאונות הדרכים. לא צריך לפתוח את הטלוויזיה או להיכנס לכל אתר חדשות ברשת האינטרנט בכדי לגלות על המימדים המחרידים של היקף התאונות בארץ ובפרט בנושא תאונת דרכים קטלנית. די בנסיעה בכבישי הארץ השונים בכדי לראות כיצד מכוניות הרוסות לצד הדרך הן זכר לתאונת דרכים קטלנית מחרידה שקרתה במקום.

 

תאונות דרכים במדינת ישראל ובפרט תאונת דרכים קטלנית הן עניין שבשגרה ולכן כמדינה שומרת חוק שאמורה להיות מתוקנת ומתקדמת אנו שואלים את עצמנו מה עושה משטרת ישראל בכל הקשור לנושא כאוב ובעייתי זה. נראה כי יש לבחון את פעילותה של המשטרה במספר אלמנטים בכדי לראות כיצד היא מקצה את המשאבים הנכונים למטרה של מלחמה אמיתית בתופעה כל כך חמורה וכל כך כואבת.

 

התעדכנות בהתמודדות נגד איומים רבים

מאחר ואנו חיים בעולם כל כך מתקדם הרי שאנו יכולים לראות באיזו קלות עולים כל כבישי ישראל רכבים חדישים שיכולים להגיע למהירויות מטורפות ממש. עם התקנת עשרות מצלמות חדישות ברחבי הארץ ניתן לראות כיצד תאונת דרכים קטלנית יכולה להימנע בצורה די נרחבת. אך האם רק הצבת מצמות או מכמונות מהירות שמאוישות על ידי שוטרים הן הפתרון הטוב ביותר במלחמה קשה זו.

 

נראה כי משטרת ישראל חייבת לעדכן את עצמה מדי תקופה בכדי לראות אילו איומים יש ברכבים חדישים שמגיעים עם טכנולוגיה משופרת. תאונת דרכים קטלנית הן לא רק עניין של גורם אנושי אלא גם תוצאה של איכות הרכב ותנאי הסביבה, אך בכל הקשור לרמה הטכנולוגית שיש ברכבים מסוימים הרי שדי מהר אפשר להבין עד כמה הגורם האנושי לוקח פיקוד ומנסה לשבש את עבודתה של המשטרה.

 

המלחמה נגד הגורם האנושי

די ברור שאף אחד מאתנו לא מעוניין לקחת חלק בתאונת דרכים קטלנית. אך נראה שכשאנו עולים על הכביש קורה בנו איזה מהפך מטורף שמציג לעולם אדם חסר מעצורים שאינו מבין את חומרת מעשיו. כמובן שמשטרת ישראל היא אינה גוף מחוקק אלא רק גוף מבצע אך עדיין נראה שהיא צריכה לבצע פעולות ברמה רחבה יותר מאשר אלה שהיא מצבעת כיום.

 

כך היא יכולה לפנות למחוקק ולבקש החמרת ענישה במקרים מסוימים. בצורה כזו יכול להגיע אדם למשטרה  או להיתפס בשעת מעשה חמור כמו חציית קו לבן או נהיגה בשכרות ולראות כיצד אין לו הרבה דרכים למצוא פרצות בחוק. כך הוא יכול להישפט בחומרה כשרף הענישה הוא גבוה מראש לגבי תאונות דרכים וכמובן - תאונת דרכים קטלנית שנגרמה בגלל התנהגות חסרת אחריות.

 

למידע נוסף על התמודדות משפטית לאחר תאונת דרכים קטלנית, צרו עימנו קשר.