רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

מעבר באור אדום- מדריך קצר

עברת צומת באור אדום? התקשר עוד היום לקבלת ייעוץ בנושא.

טלפון נייד: 052-5551995  טל': 03-6246248     אימייל lawelad@gmail.com 

 

קמת מאוחר מידי, היית לחוץ להגיע בזמן לפגישת העבודה במשרד כדי שהבוס שוב לא "יישב לך על הראש" ועברת את הצומת באור אדום. הפעם המזל שיחק לטובתך, אך בפעם הבאה הוא עלול לא לשחק לטובתך שנית. מעבר לסכנה שטמונה בנסיעה באור אדום לך בפרט ולציבור בכלל, מדובר בעבירת תעבורה שהסנקציה עליה יכולה לנוע בין קנס כספי ועד שלילת רישיון. בשל כל אלה, כדאי להימנע מביצועה בעתיד. מהי עבירת תעבורה של מעבר באור אדום? על כך במאמר הבא.
 

מהי עבירת התעבורה של מעבר באור אדום?

חציית צומת כאשר הרמזור בכיוון הנסיעה הוא אדום היא עבירת תעבורה נפוצה ביותר בקרב נהגים ישראליים (סטטיסטיקות שנערכו בנושא מראות כי רק באזור המרכז אחד מתוך חמישה נהגים עברו ברמזור אדום לפחות פעם אחת בשנה אחת), חרף המציאות הישראלית הקשה של קטל בכבישים ומספר תאונות דרכים גבוה במיוחד. את אי הציות של נהגים להוראות הרמזור אוכפת משטרת ישראל באמצעות מצלמות אלקטרוניות הממוקמות בצמתים מרומזרים רבים לאורכה ולרוחבה של הארץ.
נהג שנתפס חוצה את הצומת כאשר הרמזור עודנו אדום יצולם על-ידי מצלמות האכיפה, צילום אשר ישמש בבית המשפט ראייה להרשעת הנהג. דרך נוספת להרשיע נהג בעבירת תעבורה זו היא באמצעות עדותו של שוטר או אזרח שראו את הנהג בעודו מבצע את העבירה. מעבר באור אדום היא עבירת תעבורה מסוג "ברירת קנס", שהמשמעות שלה היא כי נהג הנתפס עובר עבירת תעבורה מסוג זה, לא יזומן למשפט באופן מיידי, אלא ייאלץ לשלם קנס כספי שגובהו אלף שקלים. לצד הקנס הכספי, ייזקפו לחובתו של הנהג 10 נקודות כחלק משיטת הנקודות שנועדו לבצע מעקב אחר נהגים בעל רקורד עשיר בביצוע עבירות תעבורה. נהג שלא ירצה לשלם את הקנס בשל אי הסכמה עם העובדות הרשומות בדו"ח שלדידו הן אינן מוצדקות יוכל להגיש הקשה להישפט בבית דין לענייני תעבורה. יש לציין, כי אם מדובר בנהג שזו אינה הפעם הראשונה בה הוא עובר ברמזור אדום, ייפסל רישיונו בפועל.

  

פנייה לעורך דין לענייני תעבורה על רקע מעבר ברמזור אדום

נהגים רבים שעוברים עבירת תעבורה של מעבר באור אדום פונים אל עורך דין לענייני תעבורה בניסיון להמתיק את העונש. קיימים לא מעט מקרים שבהם זוכו נהגים שהורשעו בעבירה זו בשל נהלים בלתי תקיניים בהם נקטה המשטרה, בשל מחסור בראיות, על רקע רמזורים שלא הוצבו כדין, בשל פרטים שלא מולאו על-ידי המשטרה כנדרש ועוד. על כן, מעדיפים נהגים רבים למצות את כל האפשרויות שיכולות לאפשר להם לא לשאת בעונש הכרוך בביצוע עבירה זו.

 

למידע נוסף על עבירות תנועה מוזמנים ליצור עימנו קשר.