רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

מצלמות המהירות החדשות - מה עושים?

 

קיבלתם דו"ח מהירות בעקבות המצלמות החדשות שהוצבו בכבישים? יש מה לעשות! פנו אלי עוד היום ואעזור לכם בפתרון הבעיה.

טלפון נייד: 052-5551995  טל': 03-6246248     אימייל lawelad@gmail.com

 

בימים הקרובים יחלו לפעול מצלמות המהירות והרמזור החדשות, נהגים רבים דרוכים עד מאד לקראת המהלך ובצדק.

מדבור למעשה, נכון להיום,  במספר של 44 מצלמות משטרתיות כאשר חלקן מצלמות רמזור וחלקן מצלמות מהירות כאשר בעתיד מצלמות הרמזור ישמשו גם כמצלמת מהירות.

במקביל להפעלת המצלמות, החלה המשטרה באכיפה ממוקדת כלפי עבירות אותם מגדירים במשטרה כעבירות תלת"ן, אלו עבירות חמורות, בגינן תבקש התביעה המשטרתית להחמיר בבתי המשפט, עבירות התלת"ן כוללות  עבירות בגין אי ציות לרמזור אדום, עקיפות בניגוד לחוק, נהיגה בשכרות נהיגה בפסילה ועוד.

רבים בתקשורת מדברים על כך כי המהלך החדש נועד ברובו לעשוק את כיסי הנהגים ולמעשה להעשיר את קופת המדינה על חשבון הנהגים. ברם, רבים אינם יודעים שלמעשה תוצאות ריבוי הדוחות הנם חמורות בהרבה מכסף בלבד.

ראשית יש לציין את הנקודות אשר צוברים בגין הדוחות, נהג שינהג במהירות של 116 קמ"ש בדרך שאינה עירונית בה המהירות המותרת הנה 90 קמ"ש, יחויב בקנס של 750 ₪ אליו מצורפות 8 נקודות, כך שב 12 נקודות יחויב בקורס של 3 מפגשים של 8 שעות (שלושה ימי עבודה ותשלום אגרה לקורס), ב 24 נקודות יחויב בקורס מתקדם של 3 מפגשים כאמור, ב 36 נקודות יפסל רישיונו של הנהג לתקופה של 3 חודשים במהלכם יאלץ לעבור מבחן תיאוריה כתנאי להשבת רישיונו בתום התקופה.

אגב, צבירה נוספת של 36 נקודות תחייב בפסילה של 9 חודשים אשר במהלכם יאלץ הנהג להוכיח כשירות נהיגתו מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

יעשה הקורא חשבון פשוט, באיזה קצב ובאיזו כמות דוחות מזערית מדובר על מנת שייאלץ לעמוד בסנקציות האמורות לעיל.

אמנם, קיים פתרון משפטי חלקי לבעיה הקשור בפרוצדורה משפטית הקשורה לצירופי דוחות, אך המשמעות היא שעל כל ברירת קנס של 750 ₪ יאלץ הנהג להגיש בקשה להישפט, מה שיגרום לעומס על בתי המשפט, יאלץ לשכור שירותי עורך דין תעבורה  על מנת שהאחרון יטפל בכל הנושא הפרוצדוראלי מול בתי המשפט.

כאמור, ההשלכות באופן האכיפה החדש רחוקות מלהיות פשוטת או ברורות או מסתכמות בכסף בלבד.