רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

נהיגה ללא ביטוח חובה- למה לקחת סיכונים מיותרים?

 

נתפסת נוסע בלי ביטוח חובה? התקשר עוד היום לקבלת ייעוץ בנושא.

טלפון נייד: 052-5551995  טל': 03-6246248     אימייל lawelad@gmail.com 

 

הסתיימה תקופת ביטוח החובה של הרכב שלך? אתה משתהה משום מה בחידוש הביטוח שזה עתה הסתיים? חושב לעצמך ש"עוד כמה ימים" של נסיעה ללא ביטוח הם "לא סוף העולם"? קרא את המאמר הבא שידון במשמעותה של נהיגה ללא ביטוח חובה, ויבהיר לך מדוע כדאי לך לחשוב היטב לפני שאתה נוהג ברכב ללא ביטוח חובה.

נהיגה ללא ביטוח חובה- מהי ומהו העונש הצפוי על ביצוע עבירה זו?

על-פי חוק, מחויב כל בעל נהג בעל רכב במדינת ישראל להחזיק בפוליסת ביטוח חובה תקפה, על מנת שבמידה ויהיה הנהג (או הנוסעים ברכבו) מעורב בתאונת דרכים וייגרמו לו נזקי גוף או נקים נפשיים, הוא יוכל לקבל פיצוי הולם על הנזק שנגרם לו על-ידי חברת הביטוח שהנפיקה לו את הפוליסה. ראוי לציין, כי פוליסת ביטוח החובה נועדה גם לכסות נזקים שנגרמו להולכי רגל שנפגעו על-ידי נהגים המחזיקים בפוליסת ביטוח זו. רכבים מסחריים, רכבים פרטיים ואופנועים שאין להם ביטוח חובה אינם מורשים לעלות על הכביש.
על אף שהחוק מחייב נהגים להצטייד בפוליסה הנידונה, עדיין מתקיימות כיום עבירות תעבורה שעניינן היא נהיגה ללא ביטוח חובה. על מנת למגר את התופעה, מבצעת משטרת ישראל בדיקות אקראיות שנועדו לוודא כי הנהגים מחזיקים ברישיונות רכב ובמסמכי ביטוח כפי שהם נדרשים לכך על-פי חוק. נהג שנתפס על-ידי שוטר נוהג ללא ביטוח בדרך כלל יזומן לבית משפט לענייני תעבורה. בהתאם לטיעוניו של הנתבע, יוכל השופט להחליט על העונש שיוטל עליו בגין נהיגה ללא ביטוח חובה, עונש שיכול לנוע מקנס כספי ועד שלילת רישיון. לרוב, כאשר מדובר בנהג שיש לו עבר עשיר בביצוע עבירות תעבורה, ימצא עימו השופט את הדין ויטיל עליו עונש כבד.


אל תשתהה! חדש את ביטוח החובה לרכב עוד היום

בעידן האינטרנט, חידוש ביטוח החובה לרכב הוא עסק די פשוט. חברות הביטוח השונות מפעילות אתרי אינטרנט שדרכם ניתן ליצור קשר עם החברה כדי לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית. נציגי חברות הביטוח השונות ייצרו קשר עם כל הפונה בבקשה לקבל הצעת מחיר ויאפשרו לו בשיחת טלפון לבצע את הרכישה ולקבל את פוליסת ביטוח החובה. כדאי לקחת בחשבון מראש, כי מחיר פוליסת הביטוח ייקבע בהתאם למאפייני הרכב, לגילו של הנהג המבקש לחדש את הביטוח ובהתבסס על איכות הנהיגה שלו. במציאות שבה חידוש הביטוח הוא פרוצדורה כלל לא מסובכת, ניתן בקלות להימנע מביצוע עבירת תעבורה של נהיגה ללא ביטוח חובה ואין שום סיבה "להסתבך" כשלא באמת צריך.

 

למידע נוסף על עבירות תנועה מוזמנים ליצור עימנו קשר.