רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

נהיגה בפסילה

 

"שופטי תעבורה רואים בחומרה רבה נהגים אשר נתפסו על נהיגה בפסילה. פנו אלי עוד היום ללא התחייבות, ונילחם ביחד איתכם להשגת התוצאות הטובות ביותר בבית המשפט!"

טלפון נייד: 052-5551995  טל': 03-6246248     אימייל lawelad@gmail.com

 

נהיגה בפסילה או בניגוד לתנאים:

ס' 67 לפקודת התעבורה קובע - נהיגה בפסילה או בניגוד לתנאים

מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהמחזיק רשיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברכב שנהיגתו אסורה בלי רשיון לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ברשיונו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מהחזיק ברשיון רכב וכל עוד הפסילה בתקפה הוא משתמש באותו רכב או מרשה להשתמש בו, או מי שנהג או הרשה לאחר לנהוג ברכב בניגוד להודעת איסור שימוש או צו איסור שימוש, דינו - מאסר שלוש שנים או קנס מאה אלף לירות, או שני הענשים כאחד.
 

עבירה של נהיגה בפסילה טומנת בחובה סיכון הן לנוהג והן לכלל הציבור. יפים לענינינו דברי כב' השופט  ע. מודריק בע.פ. 7180/02 (מחוזי ת"א):

"כיוון שנהיגה בזמן פסילה מעמידה את הבריות בסכנה ממשית, יש  לנהוג עם עובר העבירה כפי מידתו ולהענישו בדרך שתסיר את הסכנה שהוא מניח לפני הציבור. דרך כלל סביר שעונש של מאסר מותנה עשוי להציב בפני הנהג העבריין הרתעה שכוחה לכוף את הציות לצו הפסילה ובכך להסיר איום מעם הבריות. אולם בנסיבות בהן מוכיח הנהג העבריין, פעם אחר פעם, שמאסר מותנה אין בו כוח הרתעה מעשי כלפיו, אין מקום לחזור להתנות את עונש המאסר כל פעם שהנהג בועט במוסרות החוק".

 לסיכום,

שופטי תעבורה רואים חומרה מיוחדת בעבירה של נהיגה בפסילה אשר יש בה כדי לבטא זלזול בהחלטות שיפוטיות.

חיפשת עורך דין העוסק בתחום של נהיגה בפסילה ? לחץ/י יעוץ משפטי