רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

נסיעה ללא טסט לרכב

 נתפסת נוסע ללא טסט לרכב? התקשר עוד היום לקבלת ייעוץ בנושא.

טלפון נייד: 052-5551995  טל': 03-6246248     אימייל lawelad@gmail.com

 

כדי להימנע מג'ונגל תעבורתי בכבישים חוקקו חוקי התעבורה המטילים על כל נהג (כמו גם על הולכי הרגל) את האחריות להישמע להם ולנהוג בביטחה.  אחד מחוקי התעבורה הבסיסיים ביותר עוסק בחובתו של הנהג להחזיק ברישיון רכב תקף. סקירה קצרה על המשמעות של פקודת תעבורה זו ועל העונש הצפוי לנהג שלא יאכוף אותה במאמר הבא.

 

 

מהי עבירת תעבורה מסוג נהיגה ללא טסט?

נהיגה ללא טסט היא עבירת תעבורה שמתקיימת בשני מצבים: הראשון הוא כאשר נהג הרכב לא נושא ברישיון רכב תקף ואילו השני הוא כאשר הרכב אינו רשום בהתאם להוראות שקובעת פקודת התעבורה.
כדי לקבל את רישיון הרכב, על הרכב לעבור מבחן כשירות תנועה על מנת לוודא כי הרכב תקין.
במסגרת בדיקה מקיפה זו ייבדקו מערכת ההגה, מערכת האורות של הרכב, כיוון הגלגלים, הבלמים ועוד. בדיקת הכשירות לרכב צריכה להתבצע במכון רישוי מורשה לפני שיפוג תוקף הרישיון הקיים והיא כרוכה בתשלום של אגרה. קיימים כמה סוגי עונשים המוטלים על המבצעים עבירת נהיגה ללא טסט, והעונש שיוטל על מבצע העבירה תלוי בחומרת נסיבות המקרה המאפיינות את עבירת הנהיגה (ללא טסט) שביצע הנהג.
כך למשל, נהג שנתפס ללא טסט לרכב בטווח של עד שישה חודשים מיום פקיעת תוקפו של רישיון הרכב יקבל קנס על סך 250 שקלים. לעומת זאת, נהג שייתפס נוהג ללא רישיון לרכב מעל לשישה חודשים יזומן לבית משפט לענייני תעבורה. במסגרת הדיון שיתקיים בעניינו של זה, יברר השופט את עברו התעבורתי של עובר העבירה, את שנות הוותק שצבר כנהג ועוד מספר נתונים אודות הרכב- בירור שלאחריו יפסוק את עונשו של עובר העבירה. לרוב, העונשים המוטלים במקרים כאלה בגין ביצוע עבירת נסיעה ללא טסט הם פסילת רישיון על תנאי או שלילת רישיון בפועל.                        

 

 

נהיגה ללא טסט לרכב- יכול להיות שכדאי יהיה לי לפנות לעורך דין תעבורה?

הפנייה לעורך דין תעבורה בשל הרשעת נהגים בעבירות תעבורה מסוגים שונים ועל רקע עבירה של נסיעה ללא טסט בפרט הופכת כיום ליותר ויותר נפוצה. מאחר שהאזרח הקטן אינו מכיר היטב את פקודת התעבורה על כל סעיפיה ומשמעויותיה השונו הוא לא מספיק בקיא בזכויות העומדות לו ואינו יודע כיצד לממשן.
עורך דין לענייני תעבורה יוכל לסייע בהמתקת עונשו של עובר העבירה באמצעות הסדרי טיעון עם התביעה במקרה הטוב או בביטול ההרשעה במקרה היותר טוב. לפיכך, כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה ולו כדי למצות באופן מיטבי את הסיכויים שלא ייגזר עונש על עובר העבירה.