רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

תאונות דרכים עם נפגעיםתאונות דרכים עם נפגעים? פנה למומחים - עורך דין תאונות דרכים

מחפשים עורך דין תאונות דרכים ? תתקשרו אלי עוד היום למענה מקצועי בתחום!

טלפון : 072-3340454  טל': 03-6246248     אימייל lawelad@gmail.com

הקטל בדרכים הינו מכת מדינה ואוכל בנו בכל מקום ובכל זמן. מטרה ראשונה במעלה בחשיבותה היא שמירה על חיי אדם ושלמות גופם. מכאן נגזר הצורך בשמירה על החוק ועל כללי נהיגה זהירה בכביש. מלחמה נגד תאונות דרכים מחייבת אמצעים רבים ומגוונים. 

הנחיית המחוקק והפסיקה היא שלאור חומרת תופעת תאונות הדרכים ותוצאותיהן הקשות, על בתי המשפט לנקוט במידת ענישה מחמירה. בית המשפט העליון קבע לא אחת כי במציאות המצערת שלנו יש להטיל עונשים חמורים ומרתיעים על אלה הפוגעים בבטיחות התנועה בדרכים כאשר מידת הרחמים עלולה להוות פגיעה במשתמשים האחרים בדרך.

 

ככל שהעבירה חמורה יותר כך קטן המשקל היחסי שניתן לייחס לנסיבות האישיות בעת ששוקלים את גזירת העונש.

 

חיפשת עורך דין תאונות דרכים ? לחץ/י יעוץ משפטי

 

יפים נכונים וראויים גם דברי כב' הש' טירקל ברע"פ כחלון נ מ"י

 

  

"הקטל הנורא בכבישי הארץ מחייב אותנו להקשות את לבנו ולנהוג עם עבריינים כאלה במידת הדין ולא במידת הרחמים.

 

משמעות הדברים היא שיש להעלות את רמת הענישה בכיוון העונשים המירביים הקבועים בחוק, תוך הפחתת המשקל היחסי של הנסיבות האישיות. צר לי על כך, אולם דומני שאיש לא יחלוק שהשעה צריכה לכך".

 

 

כן ראויים לצטוט דברי כב' הש' ד. לוין בע"פ פלוני נ מ"י

  

"על ביהמ"ש בגוזרו דינו של נאשם לתת את הדעת למכלול, גם למצבו האישי של הנאשם, שהרי הענישה היא אינדבידואלית, אך גם, ובמידה לא פחותה ולפעמים אף במידה יתירה, לצורך להרתיע מפני מעשים כאלה עבריינים בכוח ולקבוע נורמות ענישה שתהיינה ידועות לכל, למען ישמעון אחרים ויראו".

  

"ככל שמעשה העבירה שכיח יותר, ועל אחת כמה וכמה כשהפך ל'מכת מדינה', וככל השלכותיו על החברה קשות יותר, כן יועדף ההיבט השני שבענישה, דהיינו, ההרתעה על דרך ענישה מחמירה"

  

"כך גם מבחינת התוצאות ממעשה העבירה. ככל שהפגיעה בקורבן העבירה חריפה יותר, תגבר הנטיה להחמיר בדין..." (סעיף 11).

  

"מול הנסיבות המקלות, והן רבות... ניצבת לנגד עיננו תופעה מסוכנת ובלתי נסבלת שלמרבה הצער שכיחה היא מאוד בקרב נהגים צעירים - זלזול מחפיר בחיי אדם, נהיגה מופקרת בכלי רכב, התעמרות בחיים ואי התחשבות בזולת.

  

המציאות העגומה מלמדת שרבים וטובים ניספו בתאונות דרכים בשל התנהגות שכזו מצד נהגים. את התופעה החמורה הזו שנקראת תאונת דרכים קטלנית יש להדביר למען שלום החברה ובטחון הציבור; למען שיפור איכות החיים בחברתנו ומניעת שכול ומכאוב חסרי טעם ותוחלת.

 

תרומתו של ביהמ"ש לעקירת תופעות אלה ומכל מקום לצמצומן היא בענישה מרתיעה והולמת. במקרה חמור כגון - בשלילת רישיון הנהיגה לאורך זמן אך גם בעונש מאסר ממש שעוצמתו המרתיעה רבה.

   

משמעורבים במצב של תאונת דרכים קטלנית, במידה רבה, נהגים צעירים דוקא, הרי מדיניות ההרתעה מחייבת שיושת עונש מוחשי ומכאיב גם על נאשמים שהם קטינים, שהרי לכך התכוון השופט המלומד באומרו כי משעה שנמצא נער קטין כשיר וראוי להחזיק ברשיון נהיגה ולנהוג ברכב, מצפים ממנו אף יותר מאשר מנהגים ותיקים ובוגרים, לריסון ומשמעת עצמית בעת נהיגתו. משהכזיב, לא זו בלבד שראוי ליטול ממנו את הזכות שניתנה לו לנהוג בדרכים ולתקופה משמעותית, אלא ראוי, על פי העונש שיושת על המערער, לקבוע נורמה עונשית שתרתיע מפני מעשים נמהרים ונלוזים כאלה גם אחרים.

   

פסה"ד עוסק בנאשם צעיר אשר הורשע, עפ"י הודאתו, בהריגה לאחר שקיפח חייו של ילד בן 12 בתחרות בין שני כלי רכב שהתקיימה בכביש מרכזי בתוככי העיר.

 

 חיפשת עורך דין תאונות דרכים ? לחץ/י יעוץ משפטי

 

 

המלצות לנהג המעורב בתאונת דרכים

נהג המעורב בתאונה שתוצאותיה הם פציעה או הריגה יעצור את הרכב במקום התאונה או במקום קרוב לתאונה ולא יזיז את הרכב אלה בהוראה של שוטר.

גרימת מוות ברשלנות

נוכח ריבוי תאונות הדרכים ותוצאותיהן הקשות, האינטרס הציבורי מחייב במקרה של גרימת מוות ברשלנות כמו במקרה כאן, עונש משמעותי של מאסר בפועל מפני האינטרס הציבורי, נדחק האינטרס האישי

הפקרה-תאונת פגע וברח

נוהג רכב המעורב בתאונה, והוא ידע, או שהיה עליו לדעת, כי בנסיבות המקרה עשוי היה להיפגע אדם, ולא עצר במקום התאונה, או קרוב לו ככל האפשר, כדי לעמוד על תוצאות התאונה, דינו - מאסר שבע שנים, עם קנס או ללא קנס, ובלבד שלא יוטל עליו מאסר על תנאי בין כעונש יחיד ובין כעונש נוסף ולא יינתן עליו צו מבחן

השעיית עובד עקב גרימת תאונת דרכים

שאלה שעלתה בפסק דין בו עובד החברה היה אשם בתאונה שנגרמה. בעקבות התאונה החליטו הנתבעות להשעות את התובע מעבודתו ע"י מכתב השעיה. השאלה קשורה הן לתחום המשפט בעבודה קרי דיני עבודה שאלת המפתח בתיק זה הייתה, האם היה בסיס לקביעת הנתבעת שהתובע אשם בתאונה והאם החלטתן להשעות אותו מהעבודה היתה סבירה?

איך המשטרה נלחמת בתאונות דרכים?

אם יש משהו שבהחלט אפשר להגדיר אותו כמכת מדינה אילו הן תאונות הדרכים ובפרט בנושא תאונת דרכים קטלנית. לא צריך לפתוח את הטלוויזיה או להיכנס לכל אתר חדשות ברשת האינטרנט בכדי לגלות על המימדים המחרידים של היקף התאונות בארץ. די בנסיעה בכבישי הארץ השונים בכדי לראות כיצד מכוניות הרוסות לצד הדרך הן זכר לתאונה מחרידה שקרתה במקום.

פגיעה בהולך רגל- מה המשמעות מבחינת הנהג הפוגע?

קרוב לשליש ממספר ההרוגים בתאונות הדרכים בכבישי ישראל הם הולכי רגל וסטטיסטיקות שנערכו בנושא תאונות הדרכים בישראל מעלות, כי סוג התאונה הנפוך ביותר בערים הוא תאונות הכוללות פגיעה בהולכי רגל.

תאונת דרכים בעת שיעור נהיגה - מי האשם?

כל נער בישראל מכיר את ההתרגשות שמתחילה בגוף לקראת גיל שבע עשרה.

על נהגים צעירים ותאונות דרכים

נהגים צעירים נוטים להיות יותר מעורבים בתאונות דרכים מנהגים וותיקים יחסית בכביש.

דיווח על תאונות דרכים- כמה דברים שכדאי לדעת

למרבה הצער, הפכו תאונות הדרכים לחלק בלתי נפרד משגרת יומינו.

על חובתם של נהגים כלפי הולכי רגל

רק לפני כחודש וחצי נגזר עונש המאסר על הנהג בן ה-78, שסטה ממסלול הנסיעה שלו והרג הולך רגל לפני כחמש שנים.

מדריך קצר אודות תאונת דרכים בדרך לעבודה

רכבך התנגש ברכב אחר במסלול הנסיעה הקבוע שלך לעבודה? נגרמו לך נזקי גוף בעקבות התאונה הזו ואתה לא בטוח איזה פיצוי מגיע לך עקב כך, אם בכלל?