רח' ז`בוטינסקי 35, רמת גן | טל': 072-3340454 | פקס': 03-6246259
משרד עורכי דין תעבורה - אלעד שור

אי עצירה בתמרור עצור

 עבירת אי עצירה בתמרור עצור מורכבת מ-2 פקודות שונות-1. עצירה, 2. מתן זכות קדימה לרכב אחר הנכנס או מתקרב לצומת.

המחוקק בתקנות התעבורה תשכ"א- 1961  22 א' ו64 ד' הבחין בין עבירה של אי עצירה טכנית בתמרור עצור (תמרור ב' 37)  מזכה בקנס של 250 ₪ וארבע נקודות, ובין עבירה של אי מתן זכות קדימה אשר מזכה בעשר נקודות וזימון למשפט.

מספיק שנהג המכונית לא נותן זכות קדימה לרכב המתקרב או נכנס לצומת כדי להרשיע גם אם קודם לכניסה לצומת הנהג עצר ואפילו לזמן רב.

הברירה הניצבת בפני הנהג המקבל דוח בגין אי עצירה בתמרור עצור היא לשלם את הקנס תוך 90 יום, או לבקש להישפט.

במידה ומדובר בדו"ח לפי החובה השנייה בדבר אי מתן זכות קדימה אוטומטית מוזמן הנהג למשפט.

במידה וביקש להישפט כדאי שיהיו בידיו ראיות מוצקות אשר מבהירות כי הקנס לא ניתן בצדק, לדוגמא נהג שנקנס בשל אי עצירה בתמרור עצור יצטרך להביא ראיות שמראות כי קו העצירה היה מטושטש, התמרור לא הוצב כשורה, השוטר עמד במקום שלא ניתן לראות ממנו את מקום עצירת הרכב וכדומה... במידה ולא יהיו שום טענות מלבד העובדה שיש 2 גרסאות- אחת של הנהג ואחת של השוטר מרבית הסיכויים שבית המשפט יקבל את דברי השוטר שביצע תפקידו כמהימנים יותר.

באופן כללי רצוי בעבירות תעבורה  כשמגיעים להישפט  להגיע בייצוג עורך דין תעבורה שכן גם אם תחושת הצדק של הנהג גורמת לתחושת ביטחון כי ינצח את המשפט לא כך הדבר שכן השפה המשפטית שונה מהשפה היום יומית ועל  כן רצוי מאוד לפני ההחלטה לגשת למשפט- לקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין המומחה בתחום, או עם קבלת הזמנה להישפט ישנה חשיבות רבה לקבלת ייצוג מעורך דין אשר בקיא בתחום עבירות התנועה ובתי המשפט לענייני תעבורה.

משרדנו מתמחה בייצוג תיקים שונים כבר מס' רב של שנים ויוכל לתת ייצוג הולם ולעיתים רבות אף מזכה במקרים של עבירות תנועה.